- érvényes személyi igazolvány (vagy útlevél) és lakcím kártya
- orvosi alkalmassági igazolás (beiratkozáshoz nem kell )
- bizonyítvány (min. 8 általános végzettséget kell igazolni) bizonyítványt de csak a KRESZ vizsgára kell vinni beíratkozáshoz nek kell
- az elméleti tanfolyam aktuális díja (készpénzzel, vagy utalással bankkártyával)
- korábban megszerzett vezetői engedély (ha van)
A Tanuló a tanfolyam kezdetétől (az első előadás dátumától) számított 9 hónapon belül jelenthető le elméleti vizsgára, illetőleg ugyanezen időponttól számított 12 hónapon belül sikeres elméleti vizsgát is kell tennie. Ezen határidőn túl a tanuló elméleti vizsgára kizárólag a tanfolyam megismétlését követően jelenthető!
A sikeres KRESZ vizsgától számított 2 éven belül kell befejezni a tanfolyamot.
B kategória
„B” kategória = 3500 kg-ot meg nem haladó megengedett legnagyobb össztömegű gépkocsi, amelyben a vezető ülésen kívül legfeljebb 8 állandó ülőhely van.
Jelentkezés feltételei:
- Minimum 16,5 életév betöltése. (A tanfolyam elvégzése után elméleti vizsgát legkorábban a 17. életév betöltése előtt 3 hónappal tehet. Gyakorlati vizsgát legkorábban a 17. életév betöltése után tehet.)
- Gépjárművezetői alkalmassági vélemény, (Eü. 1 csoport – háziorvos végzi)a vizsga kiírásig kell behoznia ellenkező esetben a kért vizsgára nem tudjuk lejelenteni
- Amennyiben érvényes vezetői engedéllyel rendelkezik, úgy az orvosi vélemény helyett a vezetői engedély fénymásolata szükséges,
- Alapfokú iskolai végzettség meglétének igazolása .Az alapfokú iskolai végzettség igazolása esetében az elméleti vizsgára bocsátáskor elegendő a tanuló nyilatkozata a végzettség meglétéről, amely nyilatkozatot a jelentkezési lapon kell megtennie. Ezt követően a vizsgaigazolás kiállításáig (tehát akár korábban is) akár a tanuló, akár a képző szerv a folyamat bármely pontján igazolhatja hitelt érdemlő módon (a korábbiaknak megfelelően) az alapfokú iskolai végzettség meglétét. Csak az kapja meg a vizsgaigazolást aki bemutatta az eredeti okmányt illetve az elsősegély nyújtás vizsgát igazolja vagy a mentességet.
- Nem magyar állampolgárság esetén – érvényes tartózkodási engedély. (Vezetői engedély kiadásáig legalább 6 hónapos folyamatos magyarországi tartózkodás.)
Az elsősegély-nyújtási ismeretek megszerzését tanúsító Igazolás bemutatása alóli mentesítések:
A vizsgaigazolás kiadásához az elsősegélynyújtásból előírt ismeretek megszerzését tanúsító – a Magyar Vöröskereszt által kiállított – igazolás (a továbbiakban: Vöröskeresztes igazolás) megszerzésének kötelezettsége alól mentesülnek a külön jogszabályalapján:
- az orvostudományi egyetemen szerzett orvosi, fogorvosi, gyógyszerészi,
- az állatorvos-tudományi egyetemen szerzett állatorvosi,
- védőnői,
- dietetikusi,
- mentőtiszti,
- gyógytornász,
- egészségügyi szakoktatói,
- diplomás ápolói
- oklevéllel (képesítéssel) rendelkezők, valamint
- a közegészségügyi felügyelői főiskolai szakon végzettek, és
- az egészségügyi szakközépiskolát (szakiskolát) végzettek,
továbbá minden olyan vizsgázó, aki
- 1969. július 1-je és 1983. december 31-e között „D” kategóriára vezetői engedélyt, vagy „trolibusz” kategóriára járművezetői engedélyt szerzett;
- 1984. január 1-je után:
= bármely járműkategóriára vezetői engedélyt,
= „trolibusz” kategóriára járművezetői engedélyt,= „Mezőgazdasági vontató”, „Segédmotoros kerékpár”, „Lassú jármű” kategóriában közúti járművezetői jogosultságot
szerzett.
További mentesítés a Vöröskeresztes igazolás megszerzése alól nem adható.
A mentesítési kérelmek elbírálásakor a szakma megnevezését és a szakképesítés szakmai tartalmát kell meghatározónak tekinteni. Amennyiben a mentesítés érdekében az elsősegély-nyújtási ismeretek megszerzését tanúsító igazolás alátámasztására külföldön, illetve nem magyar nyelven kiállított iratot nyújtanak be, azt hiteles magyar fordítással és a Magyar Vöröskereszt által kiállított megfelelőségi nyilatkozattal is el kell látni.
Az e-learning a legfejlettebb informatikai és oktatás módszertani technológiák hatékony alkalmazása a távoktatási folyamatban. Az e-learning rendszerű képzések során a tanuló önállóan, ellenőrzötten, szabályozottan a saját időbeosztása és képességei szerint haladhat előre a tanulási folyamatban, oly módon, hogy a képzés ideje alatt folyamatos, teljes körű és objektív visszacsatolást kap a megszerzett tudásról és annak színvonaláról.
A tanfolyam tantermi oktatásán minden alkalommal jelenléti ívet kell vezetni, melyet az oktatáson részt vevőkkel minden foglalkozáson alá kell íratni. Egy elméleti tanfolyami óra időtartama 45 perc. A tanuló számára a képzési rész elvégzése akkor igazolható, ha az egyes tantárgyak tanteremben történő elméleti oktatására vonatkozó kötelező óraszám 10%-ánál kevesebbet hiányzott. 1 foglalkozás 4 x45 perc szokott lenni 10 perc szünettel Az óraszámok 10%-nál kevesebb hiányzást önálló felkészüléssel is lehet pótolni. Ettől magasabb óraszámú hiányzás esetén a tanuló – a képzőszervvel egyeztetett időben – pótfoglalkozáson vehet részt. Ez általában a következő tanfolyam órái.